SAUNAD

Suur saunakompleks. Privaatne.


Kompleksis on aurusaun, soome saun ja bassein.
Mahutab kuni 15 inimest.
Hind mõlema saunaga 70 € tund, ühe saunaga 40 € tund


*hind kehtib kuni 6-le inimesele, sealt edasi ühekordne lisatasu ´a 8 € inimene.

Basseini suurus 5×6 m, sügavus 150 cm.
Vee temperatuur ~27 kraadi.
Soome sauna temperatuur ~80-90 kraadi.
Aurusauna temperatuur 40 kraadi.

Sauna saab tellida alates 16.00. Saunad suletakse kell 22.00.

Thalassosaun. Privaatne.


Mahutab kuni 4 inimest.
Thalassoteraapia koosneb aurusaunast, soolakoorimisest ja mudamähistest. Protseduuri pikkus 2 tundi.
Hind 50 € ühele, 60 € kahele, 70 € kolmele, 80 € neljale.


Sauna saab tellida alates 16.00. Saunad suletakse kell 22.00.

Loe Thalasso sauna kohta

Nimi thalassa on kreekakeelne sõna ja tähendab ” meri”. Nii on thalassosaunas võimalik lisaks aurusaunamõnudele kasutada tervise ja iluhuvides ka looduslikku meresoola ja meremuda. Thalassoteraapiat soovitatakse stressi, ületöötamise, väsimuse, närvilisuse, liigse kehakaalu ja paljude muude probleemide puhul. Tänaseks on thalassost saanud vaieldamatu tervisliku eluviisi suunanäitaja kogu maailmas. Thalassoteraapia koosneb neljast osast ja kestab 2 tundi.
• aurusaun
Aurusaun on oma olemuselt kerge, mahe ja niisutava toimega ning temperatuur on seal ligi poole võrra madalam kui tavalises saunas. Hingamisteedele on aurusaun väga hea, samuti aitab see avada nahapoore ja sobib isegi vähihaigetele, kuna ei provotseeri vähi kasvu. Aurusaunal on pehme ja puhastav mõju. Pehme ja puhastava efekti tõttu sobib aurusaun ka neile, kes on hädas nahaprobleemidega. Veri hakkab paremini ringi käima, südame tegevus paraneb. Aurusaun avab nahapoorid ja valmistab keha ja vaimu ette edasisteks protseduurideks. Aurusaunas on soovitav viibida umbes 20 minutit.
• soolakoorimine
Sooja auru mõjul on nahapoorid avanenud ning nahk vastuvõtlik edasistele protseduuridele. Klient suundub soolakoorimise ruumi ning hõõrub end meresoolaga üle kogu keha. Soolaga hõõrumise abil saab surnud naharakud eemaldada ja nahka puhastada. Samaaegselt toimib sool ka naha verevarustust parandavalt, vett kudedest välja imedes turseid vähendavalt ning loomulikult üldiselt karastavalt. Lõõgastuge soelaval ja hoidke soola nahal 5 – 15 minutit, seejärel tuleb see duši all maha pesta.
• muda- või saviravi
Klient suundub taas aurusauna umbes 20 minutiks. Peale auruprotseduuri minnakse kuumlavale ning kantakse mudapulber õhukese kihina üle terve keha. Mudakiht jäetakse kehale kuivama (20 min). Seejärel loputatakse end rohke veega. Peale mudamähiseid on soovitav seepe ja kreeme mitte kasutada, sest muda bioaktiivne tervistav mõju kestab veel paar tundi peale protseduuri lõppu. Legrete fango e. mudakontsentraat sisaldab haruldast Eocene merest pärinevat fossiilmuda ja omab seetõttu unikaalseid raviomadusi tänu rikkalikule mineraalvee ja geoloogiliste elementide sisaldusele. See toidab nahka mineraalide ja vitamiinidega. Peale muda koosneb fango veel taastavate omadustega hallist savist, küpressiekstraktist ning piparmünditaime osistest. Piparmünt sisaldab rikkalikult mentooli, kaaliumit, kaltsiumit ja tanniine, mis annavad head looduslikku valu- ja põletikuvastast toimet ning vähendavad turseid.
Thalassoprotseduuri saab teha ka kosmeetilise valge saviga. Valge savi toimib nagu käsn imedes endasse toksiinid ja pindmise mustuse pooridest, eemaldades nahast mustuse õrnalt, ilma et tõmbaks välja naturaalsed õlid. See koorib ja puhastab ning stimuleerib vereringet. Valge savi tuleb segada veega hapukooretaoliseks massiks ja seejärel mass näole ja kehale kanda. Rasvasema naha puhul võiks massi nahal kauem hoida (lausa kuni 15 minutit), kuivema ja tundliku naha puhul vähem. Valge savi on eriti mineraaliderikas ja võib tekitada punetust kui nahk on tundlik. Sa tunned selle ise ära kui kaua on hea mähist hoida:) Savimaskiga saad läbikumava ja särava jume juba esimesel kasutuskorral!
• puhkuse periood
On oluline peale protseduuri lõppu lõõgastuda ja maha jahtuda. Koed on sauna mõjul sügavuti soojenenud ning jahtuvad aeglaselt. On kasulik juua vett saunaprotseduuri mõjul kaotatud veehulga taastamiseks.

Aurusaun


Mahutab kuni 4 inimest.
Hind 40 € tund


Sauna saab tellida alates 16.00. Saunad suletakse kell 22.00.

Loe aurusauna kohta

Aurusauna peamised erinevused võrreldes soome saunaga on madalam temperatuur, mis jääb 40-50 kraadi vahemikku (kõige kasulikum on organismile 43-46 kraadi) ja üle 100%-line suhteline õhuniiskus. Piltlikult öeldes on aurusaun kui luksuslikum variant duši all käimisest, kus istutakse suure udupilve sees, nii et ka kõrvalistujat on raske märgata. Udu tekitatakse aurugeneraatori abil, mis spetsiaalsete torude abil saunaruumi juhitakse. Seetõttu esitab aurusauna ehitamine eramutesse suuremad nõuded, sest auru väljapääsemine saunaruumist võib oluliselt kahjustada ümbritsevat interjööri.

Kui arvata, et aurusauna kasutegur meie organismile on väiksem, kui traditsioonilises saunas, tuleks enne aurusaun kindlasti ära proovida. Tänu üle 100%-lisele suhtelisele õhuniiskusele annab veerandtund aurusaunas sama efekti, kui sama aeg kuumas soome saunas.

Meditsiini isa Hippocrates, kes kasutas auruvanne ravieesmärgil, on öelnud: “Andke mulle võime tekitada palavik ja ma ravin mistahes haiguse.” Inimkeha jaoks on aurusaun üks tõhusaimaid palavikulise seisundi esile kutsumise viise. Auruga higistamise teraapia on meie suurima organi – naha – jaoks tõhus puhastusviis, sest läbi higi väljub organismist rohkem toksiine kui läbi uriini. Seetõttu nimetataksegi rahvakeeles nahka kolmandaks neeruks.

Aurusaun on üks võimalustest, kuidas mugavalt ja lihtsalt aidata organismil vabaneda jääk- ja mürkainetest, parandada naha tekstuuri, elastsust ning toonust ja suurendada kosmeetiliste toodete mõju. Õigesti kasutatuna aitab aurusaun vabaneda igapäevastest pingetest, lõdvestuda ja taastuda, koguda uut jõudu ning parandada üldist kehalist ja vaimset heaolu. Auru võib lisada ka meelepäraseid aroomiõlisid, mis läbi lõhnaretseptorite mõjutavad nii vaimu kui keha.

Aurusauna võetakse samade soovituste järgi nagu soome saunagi: maksimaalset kolm 15-20 minutilist seansi, mille pauside ajal tuleb keha kindlasti maha jahutada, vältimaks vereringe ülekoormust. Kui järgida keha jahutamise reegleid, võib soovi korral aurusauna ja tavasauna kombineerida. Basseini mõnusid võib pärast saunaseansse nautima hakata alles korralikult maha jahutatud kehaga, sest ülekuumenenud organismile mõjub soe basseinivesi füüsiliselt kahjulikuna.

Telli saun või küsi lisa tel: 5 123 555 või kirjuta info@peetrimoisavilla.ee

Väike saunakompleks. Privaatne.


Kompleksis on soome saun ja mullivann.
Mahutab kuni 4 inimest.
Hind 50 € tund.


Basseinivee temperatuur ~32-34 kraadi. Sobib ka väikelastega kasutamiseks, sest vesi on madal ja soe.
Sauna temperatuur ~80 kraadi.

Sauna saab tellida alates 16.00. Saunad suletakse kell 22.00.

Infrapunasaun


Üks võimalus taastusravivahendiks, esteetiliste kehahoolduste läbiviimiseks ja lõõgastumiseks ja üldise enesetunde parandamiseks. Tehnoloogia on välja töötatud Jaapanis.

Hind 20 € ühele, 38 € kahele, 46 € kolmele.


Sauna kabiin on valmistatud kanada punasest seedrist, mille vaik sisaldab kasulikke eeterlikke õlisid, mis hakkavad infrapunakiirguse mõjul eralduma. Oluliseks erinevuseks tavasaunast on see, et inimest ei soojenda õhk vaid infrapunane kiirgus otseselt. Infrapuna kiirgus tungib inimese kudedesse 4-5 cm sügavusele, seetõttu kutsub esile tugeva higistamise. Infrapunasaunas on higistamine 3 korda intensiivsem suhteliselt madalatel temperatuuridel, kui tavalises saunas, kus kuumus vaid mõne millimeetri sügavusele tungib. Keha koed soojenevad sügavamalt, rakkude temperatuur tõuseb kuni 38 kraadi.

Sauna saab tellida alates 16.00. Saunad suletakse kell 22.00.

Loe infrapuna sauna kohta

Higi koostis infrapunasaunas ja tavasaunas on erinev. Tavasaunas moodustab vesi 90-97% higi koostisest, kuid infrapunasaunas vaid 80-85%. Ülejäänud 15-20% arvelt tuuakse organismist välja mürgiseid ainevahetusprodukte(rasvad, kolesterool) ja raskemetalle (vaske, elavhõbedat, pliid, alumiiniumi, niklit, tina). Infrapuna

sauna õhutemperatuur on 35-60 kraadi ning selle soojustoime on sügavam ja efektiivsem, seepärast sobib hästi ka eakatele. Soovitatav seansi kestvus on 30 min.

Kui traditsioonilised saunad jätavad kasutajale väsimustunde, siis infrapunasaunad lisavad neis käinule reipust. Paljud kasutavad infrapunasauna enne tööle minekut hommikuti.

Saunaline põletab 30 min seansiga 600 cal. Infrapuna kiirgus soojendab seda enam, mida tihedam kude. Infrapunasaun on abiks neile, kes ei saa treenida regulaarselt, kuid soovivad kontrollida kaalu ning edendada tervist samaaegselt keha aktiivsusega.

Kalorite hulk, mida kulutab keskmine inimene kehakaaluga 68 kg 30 min jooksul:
SPORDIALA

KULUTATUD KALORITE HULK

sõudmine 600
pikamaajooks 590
reketimäng 510
ujumine 300
tennis 265
jalgrattasõit 225
golf 150
jalutamine 150
infrapunasaun 600-800

Infrapunasaun:

puhastab organismi mürgistest jääkainetest
parandab immuunsüsteemi (ka haavad paranevad kiiremini)
parandab ainevahetust, viib kudedest välja rasva ja vett
leevendab kroonilist väsimust ja lihasvalusid
tõstab kasvuhormoonide taset ja naha toonust
vähendab oluliselt tselluliiti, aitab kaalus alla võtta
ravib liigesepõletikke
ravib nahahaigusi (psoriaas, akne, ekseemid, atoopiline dermatiit)
ravib veresoonkonna haigusi (hüpertoonia)
ravib peavalu, seljavalu, nikastusi
leevendab hingamisteede haigusi
leevendab vananemisega kaasnevat liigeste jäikust
parandab südame tootlikkust, laiendab veresooni
musklid lõdvestuvad — on soovitatav tippatleetidele enne ja pärast trenni
On soovitatav:
taastusravina pärast haigusi
on soovitatav spordimeditsiinis